Frýdek-Místek slyšel dobrou zprávu!

Frýdek-Místek byl pro uspořádání pětidenní evangelizační kampaně (26. – 30.4.2021) jasnou volbou. Právě zde funguje misijní skupina ostravského sboru, které se pravidelně účastní přibližně 10 místních. Takže je na čase se rozrůst.

Samotná akce byla skvělá, přímo SUPER slovy staršího sboru, Petra Lakomého, který měl celý průběh na starosti. Za nejklíčovější považuje ohromný zájem lidí z církve se zapojit a předávat zprávu o Kristu hledajícím. Křesťanů se zúčastnilo víc než kdy předtím a mnozí z nich nadšeně popisují, že i když dorazili s rozporuplnými pocity, překvapilo je, jak jednoduché je oslovit lidi a nabídnout jim to nejcennější. Vize Zasáhnout svět natolik pohltila a probudila také křesťany z okolí, že se k nám přidali i lidé z dalších čtyř církví.

Na pickupu se střídali řečníci veřejně vyhlašující dobrou zprávu, ostatní účastníci oslovovali lidi v terénu. V mezičase hrála moderní, příjemná, křesťanská hudba. Počasí nám přálo, proto bylo náměstí Svobody v Místku téměř každý den plné lidí. Došlo k mnoha rozhovorům a modlitbám, několik lidí přijalo Ježíše. Jako třeba paní, která se na náměstí ukázala celkem třikrát, přičemž poprvé jakýkoliv kontakt s věřícími odmítala, podruhé byla otevřenější a napotřetí se rozhodla pro Boha. Nebo také dvě ženy, které tvrdily, že v Boha věří, ale jistotu, kam půjdou po smrti, neměly. Po tom, co daly život Ježíši, se jim nesmírně ulevilo. Takových a dalších příběhů je spousta.   

Zajímavým zpestřením byla demonstrace proti prezidentovi a proruským postojům, která probíhala ve čtvrtek na opačném konci náměstí. Situace jsme samozřejmě využili, a jakmile demonstranti skončili, byli osloveni něčím, co je stoprocentně může vytrhnout ze zoufalství.

Zkrátka a dobře. Nikdo, kdo se jakkoli na kampani podílel, nelitoval. Přímo se účastnit záchrany lidských životů je to nejdůležitější a  nejvíce obohacující, co můžeme dělat. A proto jsme už teď připraveni na příště.