One Way Festival v Praze

Přibliž nám prosím One Way Fest. O co jde? Jaký je cíl tohoto festivalu?Jedná se o festival s křesťanskými hodnotami. Hudební line forward, plný živých kapel, které bude doprovázet neobyčejný program představující motivační speakery, protidrogovou tématiku a spoustu dalších témat pro mladší i starší dospělé  Jaký je cíl? Uvěřili jsme v Boha, věříme, že Kristus zemřel za každého člověka a na základě přesvědčení na vlastních životech si tuto skutečnost nechceme nechat pro sebe. Když se bavím s lidmi, pochopila jsem, že spousta z nich chápe křesťanství jako nějaký druh tradice, který s sebou nese dodržování různých zásad, zákazů a v neposlední řadě mají křesťanství spojené s lidmi psychicky nemocnými. Když ale člověk zakusí opravdový vztah s Bohem, je to nepopsatelný zážitek, který chce znovu a znovu – tak jak se píše, protože přirozenost člověka je žít s Bohem.

Ano, lidé potřebují vědět, že křesťanství není jen tradice, ale je úžasnější, než si představují. Bude tedy festival součástí kampaně Zasáhnout svět? Uvidíme více pick-upů pohromadě? Samozřejmě. Uvidíte všechny pick-upy pohromadě, dokonce budou během celého dne jezdit po okolí a zvát lidi na festival. Na večer je na nich naplánovaná i světelná show, takže pick-upy budou součástí i večerního programu.

Paráda! Už máš nějaký předběžný program? Na co se můžeme těšit?Detailní program je zatím v procesu, ale máme potvrzených 5 kapel, několik speakerů. V prostorách bude možnost široké škály občerstvení, bude zde zábavný program pro děti a to nejhlavnější – společně strávený čas. Festival propojuje křesťany a zajišťuje bezpečné prostředí, kam mohou pozvat své přátelé a známé.

To se máme, na co těšit  Kdo se festivalu může zúčastnit? Komu bys ho doporučila? Kolik bude vstupné? Kdokoliv. Myslím si, že program a celková atmosféra zaujme lidi každého věku. Pro křesťany to bude skvělý čas, který mohou strávit společně a sdílet se. A pro, zatím, nevěřící, to může být správný impulz, že život s Bohem stojí za to a neznamená nudu. Vstupné je samozřejmě zdarma.

Jaké to je pořádat tak velkou událost? Kolik lidí se na přípravách přibližně podílí? V současnosti je festival rozdělený na dětský program, technický team a gastro team. Dohromady se na něm podílí několik desítek lidí. Kdyby měl někdo zájem nám pomoci, budeme rádi. Když má člověk motivaci, vizi a hlavně ví, že výsledek bude stát za to, tak pořádat takovou událost je vlastně i potěšením

A poslední otázka – jakým způsobem probíhá propagace festivalu? Můžeme někde najít nejnovější informace? Určitě můžete veškeré informace a novinky o festivalu, programu a účastnících sledovat na sociálních sítích FB a IG pod názvem ONE WAY FEST CZ.

Těším na vás!